Dantų implantai (implantacija)

DĖL KOKIŲ PRIEŽASČIŲ PRARANDAMI DANTYS?

Dantų praradimas – opi ir skaudi tema daugeliui pacientų, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai daro tikrus stebuklus. Dažniausiai dantų netenkama dėl netinkamos burnos priežiūros, buvusių traumų, ar susirgus tokiomis ligomis, kaip periodontitas, pulpitas, cistos. Labai dažnai pasitaiko, kad žmonės dantis praranda paprasčiausiai dėl paveldimumo. Netekus jų, ilgainiui pasislenka kiti likę dantys, todėl pasikeičia ir veido forma. Žmogus tokiu atveju atrodo senesnis, nei yra iš tiesų, dėl to labai suprastėja jo socialinis gyvenimas.

Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – pasitelkus tinkamą gydymą, pavyzdžiui, dantų implantaciją, Jūs labai greitai ir vėl galėsite džiaugtis gražiais dantimis, kurie atrodys taip pat, kaip natūralūs. Dėka dantų implantų, vis daugiau mūsų pacientų iš odontologo kabineto išeina su gražia šypsena bei labiau pasitikėdami savimi.

DANTŲ IMPLANTAI – KAS TAI?

 

Dantų implantai – tai danties šaknų pakaitalas, kuomet atsiranda poreikis šalinti nesveiką dantį. Ant implanto yra dedami nauji dantys, kurių konstrukcija leidžia juos nuimti esant poreikiui arba jie yra cementuojami visam laikui. Dantų implantacija yra vienas pažangiausių metodų, norint atstatyti prarastus dantis.

 

KOKIE PAGRINDINIAI IMPLANTŲ PRIVALUMAI?

  • Nepriekaištinga išvaizda – dantų implantai atrodo ir jaučiasi kaip savi dantys. Jie yra sukurti taip, kad susijungtų su kaulu ir liktų ten visą laiką.
  • Pagerinta kalba – kuomet atkuriama šypsena su nuimamais protezais, jie gali nukristi, klibėti ar kitaip trukdyti kalbėti, todėl implantai leidžia jaustis labai laisvai, kaip su savais dantimis.
  • Komfortas – kuomet implantas pilnai įsitvirtina, nebejaučiamas joks diskomfortas ir galite elgtis lyg su savais dantimis.
  • Lengvesnis valgymas – su nuimamais protezais gali būti sunku valgyti, ypač lipnius ir tąsius produktus. Su implantu galėsite pamiršti šias bėdas.
  • Pasitikėjimas savimi – su implantais galėsite drąsiai jaustis visose situacijose ir pasitikėti savimi, nes dantys jausis lyg savi.
  • Lengva burnos higiena – su implantais, kiti Jūsų dantys liks švarūs ir nepaliesti, lyginant su tiltu uždėtu ant sveikų dantų. Todėl likę dantys bus sveiki ir valantis su dantų šepetėliu ar dantų siūlu neliks tarpdančių kuriuose kaupsis apnašos,
  • Patikimumas – po implantacijos, teisingai prižiūrint burnos ertmę, implantai atlaikys daugelį metų ar net visą gyvenimą

 

KOKS YRA IMPLANTŲ PATIKIMUMAS?

 

Atlikus implantavimo procedūrą ir teisingai prižiūrint dantis, 98% jog Jūsų implantas tarnaus ilgai ir užtikrintai. Esant geram implanto įsitvirtinimui burnoje ir gerai priežiūrai, implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą.

 

KAM GALIMA DĖTI IMPLANTUS?

Dažniausiai, keikvienas, kurio sveikata yra pakankamai stipri, kad perneštų danties rovimą ar operaciją burnoje – gali implantuotis. Pacientai turi turėti pakankamai geras  ir sveikas dantenas bei pakankamai kaulo, kad išlaikytų implantą. Taip pat reikia būti pasiruošus sąžiningai atlikinėti kasdieninę ir reguliarią dantų priežiūrą.

Jeigu pacientas daug rūko, serga cukriniu diabetu, turi širdies ligą ar buvo atlikta chemoterapija – privaloma pasikonsultuoti su gydytojų prieš implantaciją, kad įvertintų individualiai.
 

Svarbu – nepamirškite informuoti gydytojo apie visas ligas, kuriomis sergate ir vaistus, kuriuos vartojate.

 

IMPLANTACIJA

 

I. Konsultacija ir įvertinimas

Prieš atlikant implantaciją, reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Konsultacijos metu Jums bus atlikta rentgeno nuotrauka (RO), apžiūrės dantis ir  dantenų būklę bei įvertins kaulo kiekį ir struktūrą.

Priklausomai kokia yra situacija Jūsų burnoje ir kiek esate pasiryžęs laikytis gydytojo nurodymų po implantacijos – bus parinktas tinkamiausias procedūros planas. Kai kuriems pacientams gali tekti atlikti kaulo priauginimo procedūrą, kad pakaktų kaulo implantui įsitvirtinti ir/arba gali būti panaudoti micro-implantai.

Bus sudarytas gydymo planas – suplanuotos reikalingos procedūros, įvertinta gydymo trukmė ir preliminarus apsilankymų kiekis. Taip pat bus aptartos implantacijos išlaidos bei kaina. Tačiau reiktų atminti, jog kaina gydymo eigoje gali nežymiai kisti atsižvelgiant į procedūras, jų trukmę, organizmo reakcijas ir pan. Dantų implantų kainos taip pat skiriasi, nes kai kuriems pacientams ligonių kasos gali iš dalies kompensuoti procedūrą. Dėl galimų nuolaidų visada pasikonsultuokite su mūsų odontologais. 

 

II. Prieš  pat implantaciją

Prieš atliekant implantaciją, būtina pašalinti kitas ligas, tokias kaip dantų ėduonis ar dantenų ligos, nes procedūros efektyvumas labai priklauso nuo burnos būklės.

Jeigu rūkote – gydytojas patartų Jums mesti tai daryti, nes rūkymas daro įtaką implanto prigijimui prie kaulo, dėl ko neprigijus implantui jis gali iškristi ir reikės atlikti procedūrą iš naujo.

Kuomet Jūsų burnos ertmė bus sveika – galima atlikti implantaciją.

 

III. IMPLANTACIJOS PROCEDŪRA

Vilniaus odontologijos NAMAI pačią implantavimo procedūra atlieka vieno apsilankymo metu. Tačiau po procedūros yra reikalingas osseointegracijos  periodas.

Osseointegracija – tai procesas, kurio metu implantas prieauga prie kaulo ir taip įsitvirtina. Tai gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėnesių. Jeigu šis procesas būna nesėkmingas – implantas neprigyja.

Implantacija gali būti atliekama jau paauglystėje arba tuomet, kai kaulai susiformavę ir nebeauga.

Implantacijos žingsniai:

  • Žandikaulio paruošimas implantacijai: Implantai yra pagaminti iš titano, kurie yra įsriegiami į žandiklausio kaulą. Implantas sriegiamas į prieš tai padarytą skylutę kaule, toje vietoje kurioje nebėra danties. Gręžiant yra labai svarbu nepataikyti į alveolių nervo dalį apatiniame žandikaulyje, todėl gydytojas pasitelkia rentgeno (RO) nuotrauką.
  • IMPLANTACIJA: Kuomet padaroma nedidelė skylutė kaule, ji yra platinama iki kol bus pakankamai plati įsriegti implantą. Kuomet įsriegiamas implantas, jis yra uždengiamas dantenomis ir įsukama apsauginė galvutė, kad galėtų viskas sugyti ir prigyti. 

Po 3-6 mėnesių, kuomet implantas pilnai įsitvirtino, yra uždedama atrama, kuri laikys laikiną karūnėlę. Laikinos karūnėlės pagalba dantenos gali sugyti natūralia forma taip, kaip bus uždėjus pastovią karūnėlę. Uždėjus pastovią karūnėlę – procesas pasibaigia.

 

IV. Po implantacijos

Implanto įsitvirtinimas priklauso nuo daugelio faktorių. Tačiau svarbiausias jų – burnos hiegiena. Neprižiūrint burnos kasdieną ir neapsilankius pas odontologą reguliariai patikrai – gali atsirasti infekcija ir uždegimas, dėl ko ir neprigyja implantai. Taip pat rūkymas kenkia gyjimo procesui.

Po procedūros neturėtumėte jausti jokio diskomforto, arba labai minimaliai. Gali būti dantenų paburkimas, kraujavimas valantis su dantų šepetėliu implantacijos vietoje. Galima vartoti nereceptinius nuskausminamuosius jeigu jaučiamas poreikis.

Pirmą savaitę reiktų vengti kieto maisto. Siūlai bus pašalinti pas gydytoją apžiūros metu.  

Gyjimo procesas gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėnesių priklausomai kaip organizmas greitai priima implantą ir kaip gerai atliekate burnos higieną.

Prigijęs implantas gali išbūti ir visą gyvenimą.

Dantų implantai ir jų kaina kartais atbaido taupius pacientus, tačiau visada yra išeitis. Negalintiems sumokėti visos sumos, „Vilniaus Odontologijos Namai“ siūlo už gydymą atsiskaityti dalimis. Dantų implantai gali būti sudėti išsimokėtinai, pasitelkiant mūsų partnerius „General Financing“. Nepasmerkite savęs gyvenimui be gražios šypsenos ir užsukite pas mus!

  

Dantų implantai Vilniuje – Vilniaus odontologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: info@odontologijosnamai.lt | +370 (694) 52200

 

Dantų implantai atsiliepimai