Dantų balinimas lazeriu

 

Išorinis danties sluoksnis vadinamas emaliu, vidinis tamsesnis sluoksnis – dentinu. Natūralaus danties splava atsiranda dėl atsimušančio šviesos atspindžio nuo šviesaus emalio ir tamsesnio dentino danties viduje. Jūsų genai turi įtakos emalio šviesumui bei storiui, o kuo emalis plonesnis, tuo labiau persišviečia tamsesnis dentinas.

     Dantų balinimas – tai procedūra, kurios metu atliekamas dantų šviesinimas vandenilio arba karbamido peroksidu. Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams naudojama iš esmės ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingo stiprumo.

 

Dantų balinimas rekomenduojamas:

•    esant dantų spalvos netolygumams, fluorozei, vidinėms ir išorinėms dėmėms

•    norint pašviesinti tamsius dantis

•    prieš estetinį plombavimą ar protezavimą

•    patamsėjusiems endodontiškai gydytiems dantims.

Dantų balinimo būdai:

•    dantų balinimas kapomis (namuose)

•    naudojant balinimo lempą (Beyond, Zoom ir t.t.)

•    dantų balinimas lazeriu

•    spec. juostelės, pieštukai, balinančios pastos ir t.t. – mažai efektyvūs būdai, o įsigyti internetu gali būti netgi žalingi. Balinančios pastos nuvalo apnašą nuo dantų, tačiau chemiškai nebalina.

 

 

Įprastai peroksidas efektyviai pašviesina dantis, tačiau balinimo efektas visada būna individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies. Pasitaiko atvejų, kai dantys balinimui pasiduoda sunkiai, pavyzdžiui, tetraciklinu paveikti dantys.  Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Todėl prieš balinimą būtina trumpa konsultacija.  Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms ir maitinančioms mamoms, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos ir vainikėliai nebąla, tad po balinimo gali tekti juos keisti ar koreguoti.

 

Tiek dantų balinimas lazeriu, tiek kapomis yra efektyvus, tačiau balinant kapomis reikia daugiau pastangų ir laiko, didesnė dantų ir dantenų pažeidimo rizika. O balinimas lazeriu atliekamas per vieną vizitą ir yra neabejotinai inovatyviausias, efektyviausias ir saugiausias būdas pašviesinti dantis. Kodėl?

1.     Vienos universitete Dr. Andreas Moritz atlikti tyrimai elektroniniu mikroskopu įrodė, jog balinimas lazeriu visiškai nepažeidžia emalio.

2.     Tik balinant lazeriu galima pasiekti giluminį efektą – aktyvuota balinimo medžiaga pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną.

3.     Lazerio spinduliai spartina cheminę oksidacijos reakciją ir dantys bąla greičiau. Balinanti medžiaga su dantimis kontaktuoja tik 16-32 minutes (o balinant kapomis 10 naktų), todėl ženkliai sumažėja danties pakenkimo rizika.

4.     Balinimas lazeriu yra saugus ir dėl to, kad balinimo medžiagą aktyvuojant lazeriu neišsiskiria šiluma, todėl mažesnė rizika pakenkti danties pulpai (nervui), dantys mažiau jautrūs po balinimo.

Balinimas LaserSmile užtikrina švelnų, saugų, greitą ir efektyvų dantų išbalinimą vieno vizito metu! 

Procedūros eiga Vilniaus odontologijos NAMAI odontologijos klinikoje:

•    Dantenos padengiamos specialia apsauga, kad baliklis nepatektų ant dantenų ir jų nepažeistų.

•    Ant dantų užtepama speciali LaserSmile balinimo želė ir aktyvuojama lazeriu 30 sekundžių intervalais. Lazerio spinduliai spartina cheminę oksidacijos reakciją ir dantys bąla greičiau.

•    Balinamoji medžiaga nuplaunama ir pašalinama dantenų apsauga.

Po LaserSmile balinimo procedūros ir toliau reikia laikytis įprasto burnos higienos – dukart per dieną valyti dantis šepetėliu bei siūlu. Bent savaitę po procedūros rekomenduojama maksimaliai apriboti dažančių maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas) vartojimą, arba juos vartoti per šiaudelį.
Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas ir kiti dažantys maisto produktai ilgainiui balinimo efektą mažina. Išlaikyti pasiektą dantų baltumą galima kartą per 6 mėn užsidėjus balinimo kapas, arba kartojant balinimą lazeriu kas 1-2 metus.

Dantų balinimas kapomis

Pasirinkus dantų balinimą kapomis, pirmo vizito metu yra nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos gaminamos individualios kapos. Į jas aplikuojamas balinimo gelis- 10-16 proc. karbamido peroksidas. Kapos dėvimos dieną po 4-6 valandas arba naktį. Visas balinimo ciklas trunka iki 10 dienų/naktų.

Dantų balinimas