Dantų protezavimas

Netekus dantų, ieškote greito būdo, kaip išspręsti šią problemą? „Vilniaus Odontologijos Namai“ siūlo ilgai nedelsti ir atlikti dantų protezavimo procedūrą. Tai bene greičiausias, pigiausias ir lengviausias būdas, kuo greičiau džiaugtis išpuoselėta šypsena. Tik, ar žinote, kokie galimi dantų protezavimo būdai? Šiais laikais visai nėra reikalo laukti, kol Jums bus pagaminti tinkami dantų protezai. Pasitelkus modernią gydymo technologiją, protezus galite turėti jau tą pačią dieną.

Ką žinote apie “SKAITMENINĮ PROTEZAVIMĄ”?

Skaitmeninis dantų protezavimas, 3D protezavimas, CAD/CAM dantys ir t.t. – frazės kurios dažnai skamba odontologų pasaulyje, tačiau ne visada pacientai gerai supranta kas tai yra. 

Pradžioje siūlome pažiūrėti mūsų darbų video viršuje ☝ ir susipažinti kaip atrodo dantų protezavimo procesas Vilniaus odontologijos NAMAI klinikoje

 

Protezavimo kaina tik 390€* už vieną dantį

 

*kaina už krūminį dantį. Atspaudas, konsultacija, nuskausminimas neįskaičiuota.

 

KAINORAŠTIS

Norėtumėte ir Jus?

Paprasti žingsniai:

1. Atlilekamas skaitmeninis burnos skanavimas, dar vadinamas “Skaitmeninis atspaudas”. Skaitmeninis atsapudas kaina nesiskiria nuo įprasto atspaudo, tačiau nesukelia diskomforto kuomet su įprastu atspaudu į burną yra dedama atspaudinė masė, gali sudirginti gerklę ir pacientus dažnai pykina. Skaitmeninis atspaudas yra visiškai neskausminga ir neinvazinė procedūra, kuri užtrunka daug trumpiau nei įprastas atspaudas ir yra daug tikslesnis, nes nėra atspaudinių medžiagų kurios suteikia paklaidą.

2. Skaitmeninis atspaudas tą pačią akimirką nusiunčiamas į techniko laboratoriją kur iškarto pradedama danties gamyba. Dantys yra frezuojamas su frezavimo mašina, kas užtrunka apie 15 minučių. Tuomet dar kruopšti dantų techniko ranka ištobulina dantį ir šis atrodo lyg būtų tikras, natūralus Jūsų dantis. Tam tikslui naudojama bemetalė keramika, kuri ir suteikia dantims tobulą natūralumą.

3. Ir VISKAS! Dantys atkeliauja pas mūsų gydytojus ir valandos bėgyje uždedame Jums! Šypsokitės jau tą pačią dieną! Iš anksto suplanavus vizitą galime dantis pagaminti ir Jums atiduoti per vieną dieną. Dantų protezavimas kaina bei technika skiriasi nuo estetinio plombavimo, apie kurį daugiau sužinosite čia

CEREC isfrezuoti dantys

KADA DAŽNIAUSIAI REIKIA PROTEZAVIMO?

 

 • Dantis buvo pažeistas ar infekuotas (ėduonis, įskylimai, traumos ir t.t.)

 • Dantis buvo prarastas dėl traumos, infekcijos ar nelaimingo atsitikimo

 • Nenatūralus danties nudilimas dėl bruksizmo („griežimas“ naktimis)

 • Nusidėvėję dantys dėl senų protezų

 • Pažeisti seni protezai, karūnėlės, tiltai, vainikėliai ir .t.t

 • Nuolatinis skausmas ir diskomfortas valgant

 • Dantų praradimas dėl ligų

 • Dantų ar dantenų praradimas dėl vėžio burnos srityje

 

 

PROTEZAVIMAS

 

Protezavimas – tai danties atstatymas pasitelkiant įvairius metodus. Dantis gali būti atstatytas dėl dalinio praradimo arba po visiško praradimo. Tai atliekama su karūnėlėmis, vainikėliais, tiltais, plokštelės, laminatės ir t.t.

Protezai gali būti nuimami arba pricementuojami.

 

Renkantis geriausią protezavimo būdą, būtina atsižvelgti ne tik į savo finansines galimybes, tačiau ir į bendrą burnos sveikatą. Geriausiai ją įvertinti gali tik gydytojas odontologas, todėl pirmas darbas – konsultacija su juo.

 

Kokius privalumus suteikia dantų protezavimas?

 • Sugrąžina veido bruožų grožį, atstato pasitikėjimą savimi;

 • Leidžia gerai sukramtyti maistą, todėl palengvina asmens gyvenimą ir netgi prisideda prie sveikesnės virškinimo sistemos;

 • Palengvina kalbėjimą bei artikuliavimą;

 • Apsaugo likusius dantis nuo skilimo, lūžimo ir kitų galimų defektų.

 

KOKIE BŪNA PROTEZAI?

Karūnėlės:

Stipriai pažeistas dantis gali būti sutvarkomas su karūnėle. Jeigu dantis buvo smarkiai pažeistas ėduonies ir plombuotas keletą kartų – gali patamsėti, ypač po endodontinio gydymo. Tokiu atveju karūnėlė ne tik sustiprina dantį, bet ir išvaizda tampa lyg įprasto danties. Taip pat, jeigu dantis buvo pašalintas ir įsuktas  implantas – karūnėlė tvirtinama prie implanto. Dantų karūnėlės kaina priklauso nuo pasirenkamos medžiagos.

 

Karūnėlės yra gaminamos iš įvairių medžiagų:

 

 • Bemetalės keramikos: Šios karūnėlės suteikia natūraliausią danties išvaizdą, bet yra šiek tiek silpnesnės nei metalo keramikos karūnėlės. Jos gaminamos iš kelių sluoksnių, taip sukuriama kuo natūralesnė danties išvaizda, kuri būna skaidri ir atitinka natūralaus danties struktūrą. Mūsų gydytojai REKOMENDUOJA šio tipo karūnėles dėl jų estetikos, ilgaamžiškumo ir optimalios kainos.

 

Bemetalė keramika

 • Metalo keramikos: šios karūnėlės susideda iš metalo ir keramikos. Apatinis sluoksnis yra metalo, o viršutinis keramikos, taip sukuriama kuo natūralesnė danties išvaizda. Metalo keramikos karūnėlės yra mažiaus skaidrios (natūralaus danties vaizdas) nei keramikos karūnėlės, tačiau yra tvirtesnės. Šios karūnėlės rekomenduojamos vyresnio amžiaus žmonėms arba tolimiesiems krūminiams dantims.

 

Metalo keramika

 • Cirkonio keramikos: šios karūnėlės yra ypač tvirtos, tačiau nepasižymi skaidrumu, tad yra labiausiai naudojamos krūminiams dantims, kur reikia ypač didelio atsparumo apkrovoms. 

 

NE-REKOMENDUOJAME
 
Norite sutaupyti? Dantys Jūsų, tad ir pasirinkimas Jūsų, bet renkantis metalo keramikos karūnėlės atkreipkite dėmesį, kad jos ilgainiui nupilkuoja, gali nesunkiai nuskilti, gali pažeisti dantenas ir neatrodo kaip gyvas dantis. Renkantis metalo keramikos karūnėlę sutaupysite apie 100€ (kainas rasite čia), bet protezuojantis su bemetalės keramikos (Emax) arba cirkonio karūnėlėmis dantys atrodys lyg tikri, ilgainiui nenupilkuos ir turėsite tvirtą bei ilgaamžišką šypseną!

Žinoma, rinktis Jums, tad ir mūsų gydytojai konsultacijos metu Jums pasiūlys visus įmanomus variantus bei paaiškins tiek teigiamas tiek neigiamas karūnėlių savybes. 

Vainikėliai:

Dantų vainikėlis – geriausias protezavimo būdas, jei likę dantys nėra stipriai pažeisti. Vainikėlis yra pagaminamas iš porceliano ir yra ypač plonas. Jis dedamas ant likusio sveiko danties viršaus, taip išsaugant natūralų dantį, bet tuo pačiu padarant estetinį vaizdą. Dantis yra paruošiamas taip, kad uždėjus vainikėlis šis prisitvirtintų kuo stipriau ir būtų ilgalaikis efektas.

Vainikėliai nepakeičia karūnėlių, nes pastarieji yra naudojami ypač pažeistiems dantims arba visai jų netekus. Vainikėlis dedamas ant sveiko danties maksimaliai jį išsaugant ir taip ši procedūra tampa gana konservatyvus metodas atnešantis daug estetinės ir funkcinės naudos.

Vainikėliai dažniausiai naudojami priekiniams dantims, kur nėra didelių apkrovų.

 

Tiltas:

Tiltas yra naudojamas užpildyti tarpus dėl prarastų dantų. Iš tarpo šonų yra panaudojami esantys dantys, kaip laikikliai tiltui, taip nereikia sukti implanto. Jeigu yra didesnis tarpas nei dviejų dantų –  kraštuose reikia įsukti implantus ir taip kraštiniai implantai sukurs atramą tiltui. Dantų tiltas dažniausiai pasirenkamas dėl to, kad jo kaina sąlyginai nedidelė.

Bet kuriuo atveju, šiais laikais implantai su karūnėlėmis yra daug geresnis ir patogesnis būdas nei tiltas ant sveikų dantų. Implantai jaučiasi daug natūraliau, geriau prisižiūri ir yra ilgaamžiškesnis. Tad prieš dedant tiltą visada siūloma apsvarstyti visas alternatyvas.

 

Praradus visus dantis burnoje:

Šiuo atveju naudojami pilni burnos protezai.  Šie protezai gali būti išimami arba prisukami ant keleto implantų, priklausomai nuo burnos struktūros. Nepaisant to jog, jie yra prisukami, vis vien galima juo išimti kuomet atliekama higieninė procedūra. Kol laukiate nuolatinių protezų pagaminimo, galite dėtis laikinus, fiksuotus protezus (dantų vainikėlius arba tiltelius). Taip pat galima rinktis ir laikinus išimamus plokštelinius protezus, kurie gali būti gaminami iš plastmasės arba specialių elastinių medžiagų. Dėka laikinų protezų, Jūs nepatirsite kramtymo sunkumų bei neprarasite estetinio burnos grožio.

 

AR ILGAI LAIKO PROTEZAI?

 

Atlikus protezavimo procedūra, reikia laiko prie jų priprasti, ypač jeigu jų yra daugiau nei vienas ir jeigu iki tol ilgai nebuvo dantų burnoje. Be to, burnos audiniai visą laiką bandys prisitaikyti prie naujo protezo, tad kartais gali tekti koreguoti ir adaptuoti prie pasikeitusios situacijos burnoje.

 

Reguliarūs apsilankymai pas odontologą yra būtini! Jų metu bus atlikta burnos higiena ir įvertinta protezo situacija bei bus galima pakoreguoti jeigu yra poreikis. Teisinga ir kasdieninė burnos priežiūra bei apsilankymai pas higienistą prailgina protezų gyvavimo laikotarpį ir teisingai prižiūrimi gali tarnauti net ir visą gyvenimą.

Dantų protezavimas – greitas būdas atgauti šypseną, o paslaugos kaina tikrai nedidelė, įvertinus jos naudą.


Dantų protezavimas Vilniuje – Vilniaus odontologijos NAMAI. Patikėkite mums savo dantis, o mes išmokysime Jus plačiai šypsotis!

 

Kviečiame registruotis konsultacijai: info@odontologijosnamai.lt | +370 (694) 52200

 

Dantų protezavimas atsiliepimai